PERNŠTÝNSKÁ NOC, 7. 6. 2019
Vystoupení folklorních souborů/ jarmark/ historický program na Pernštýnském náměstí v Pardubicích od 19.30 hod. do 23.30 hod.

Vážení a milí, návštěvníci a účinkující,

zvu vás první červnový pátek na Pernštýnské náměstí a historického centra Pardubic, kde proběhne pořad Pernštýnská noc. Teplá červnová noc láká nechat starosti doma a prožít neopakovatelnou atmosféru společného veselí a zábavy v centru Pardubic. Na náměstí uslyšíte písně a uvidíte tance vybraných českých folklorních souborů na dvou pódiích. Díky probíhající rekonstrukci atria radnice bude muzikantský pořad v Mázhausu, do kterého se dostanete vchodem z náměstí. Renesanční zámek pánů z Pernštejna zůstane tento rok rejem noci nedotknutý, neboť i zde probíhá rekonstrukce. Také folkový pořad proběhne na Pernštýnském náměstí, můžete se těšit na dětské skupiny Šmidlátka a finský soubor Nastolan Pikkupelimannit, po nichž uslyšíte domácí kapely Trdlo a Marien. 

Je zvykem, že Pernštýnskou noc s folklorem doplňuje i bohatý lidový jarmark včetně mnoha dobrot k jídlu a pití, které nasytí i vaše tělo. Přijměte tedy mé pozvání ke společnému setkání s hudbou, tancem, lidovými zvyky, ale hlavně s kamarády, známými, kteří rádi ochutnají elixír atmosféry červnové noci v centru Pardubic!

Těšit se můžete na soubory: Dupák Hradec Králové, Formani Slatiňany, Holoubek Pardubice, Kohoutek Chrudim, Lipka Pardubice, Marcipánek Pardubice, Nastolan Pikkupelimannit – Finsko, Perníček Pardubice, Pramínek Jihlava, Radost Pardubice, Rosénka Praha, Sejkorky Slatiňany, Šmidlátka Pardubice


 

Těším se s vámi na společné setkání!

 Radim Zajíček, autor pořadu

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zatím neplatí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PÓDIUM U RADNICE

PÓDIUM U SPOLKOVÉHO DOMU

19.30 Sejkorky Slatiňany   19.30 Marcipánek Perníček Pardubice
20.00  20.00 Holoubek a Radost Pardubice
20.30  20.30 Holoubek a Radost Pardubice
21.00  21.00 
21.30  21.30 
22.00 Kohoutek Chrudim 22.00 
22.30 Formani Slatiňany 22.30 Lipka Pardubice
23.00  23.00 Baldrián Pardubice


Mázhaus – komorní hudební pořad
Duliduli, šrumta, fidli, fidli
21.00–22.00       

Svět lidových písní je stejně rozmanitý, jako lidský život, ukrývá se v nich radost i zármutek, škádlení i vzdor, láska i nenávist. A stejně pestré jsou také způsoby, jakými lze písně muzikantsky uchopit a nechat rozeznít nápěvy a texty našich pradědů a prababiček. V letošním pořadu lidových muzik se představí tři soubory, které jsou toho důkazem – Lidová muzika Dětského folklorního souboru Perníček z Pardubic, Muzika Horáckého folklorního souboru Pramínek Jihlava a Muzička. Ať už dáváte přednost lahodné barvě tónů hoboje a violoncella, autentickému zvuku skřipek nebo bohatým harmoniím cimbálovky, určitě si v pořadu najdete to své.
I v tomto roce se pořad lidových muzik uskuteční ve dvoře galerie Mázhaus, do které vede vchod přímo z Pernštýnského náměstí, vedle historické budovy radnice.
autor pořadu: Michal Doubek

Zpívající Zelená brána
23.30–24.00

Budete-li před půlnocí opouštět staré město, věříme, že posečkáte, zaposloucháte se, zazpíváte si, třeba i zatančíte a dožijete celý večer. Hrát vám k tomu bude Lipka z Pardubic.