PERNŠTÝNSKÁ NOC, 7. 6. 2019
Vystoupení folklorních souborů/ jarmark/ historický program na Pernštýnském náměstí v Pardubicích od 19.00 hod. do 23.30 hod.

Vážení a milí, návštěvníci a účinkující,

zvu vás první červnový pátek na Pernštýnské náměstí a historického centra Pardubic, kde proběhne pořad Pernštýnská noc. Teplá červnová noc láká nechat starosti doma a prožít neopakovatelnou atmosféru společného veselí a zábavy v centru Pardubic. Na náměstí uslyšíte písně a uvidíte tance vybraných českých folklorních souborů na dvou pódiích. Díky probíhající rekonstrukci atria radnice bude muzikantský pořad v Mázhausu, do kterého se dostanete vchodem z náměstí. Renesanční zámek pánů z Pernštejna zůstane tento rok rejem noci nedotknutý, neboť i zde probíhá rekonstrukce. Také folkový pořad proběhne na Pernštýnském náměstí, můžete se těšit na dětské skupiny Šmidlátka a finský soubor Nastolan Pikkupelimannit, po nichž uslyšíte domácí kapely Trdlo a Marien. 

Je zvykem, že Pernštýnskou noc s folklorem doplňuje i bohatý lidový jarmark včetně mnoha dobrot k jídlu a pití, které nasytí i vaše tělo. Přijměte tedy mé pozvání ke společnému setkání s hudbou, tancem, lidovými zvyky, ale hlavně s kamarády, známými, kteří rádi ochutnají elixír atmosféry červnové noci v centru Pardubic!

Těšit se můžete na soubory: Dupák Hradec Králové, Formani Slatiňany, Holoubek Pardubice, Kohoutek Chrudim, Lipka Pardubice, Marcipánek Pardubice, Nastolan Pikkupelimannit – Finsko, Perníček Pardubice, Pramínek Jihlava, Radost Pardubice, Rosénka Praha, Sejkorky Slatiňany, Šmidlátka Pardubice

 

Těším se s vámi na společné setkání!

 Radim Zajíček, autor pořadu


PÓDIUM U RADNICE

PÓDIUM U SPOLKOVÉHO DOMU

19.00 Marcipánek Perníček Pardubice 19.00 Sejkorky Slatiňany
19.30 Holoubek a Radost Pardubice 19.30 Červánek Hradec Králové
20.00 Pramínek Jihlava  20.00 Nastolan Pikkupelimannit - Finsko
20.30 Rosénka Praha  20.30 Šmidlátka Pardubice
21.00 Dupák Hradec Králové   
21.30 Nastolan Pikkupelimannit - Finsko 21.30 Trdlo Pardubice
22.00 Formani Slatiňany
22.30 Lipka Pardubice    22.30 Marien
23.00 Kohoutek Chrudim   


Mázhaus – komorní hudební pořad 
Duliduli, šrumta, fidli, fidli
21.00–22.00       

Muzikantské dostaveníčko s Lidovou muzikou Dětského folklorního souboru Perníček z Pardubic, Muzikou Horáckého folklorního souboru Pramínek Jihlava a Muzičkou z Prahy
I v tomto roce se pořad lidových muzik uskuteční ve dvoře galerie Mázhaus, do které vede vchod přímo z Pernštýnského náměstí, vedle historické budovy radnice.
autor pořadu: Michal Doubek

Zpívající Zelená brána
23.30–24.00 Lipka Pardubice

Budete-li před půlnocí opouštět staré město, věříme, že posečkáte, zaposloucháte se, zazpíváte si, třeba i zatančíte a dožijete celý večer. Hrát vám k tomu bude Lipka z Pardubic.